FEFCO kodai

FEFCO katalogas yra sukurtas kaip oficiali sistema siekiant  supaprastinti sudėtingus kartoninių pakuočių ir įpakavimo konstrukcijų (išklotinių) žodinius apibūdinimus. Šio katalogo išklotinių konstrukcijos brėžiniai yra lengvai suprantami visame pasaulyje. Šie FEFCO katalogo standartai  naudojami pakuočių gamyboje.

FEFCO 01xx – Komerciniai rulonai ir lakštai

Gofruotas kartonas gaminamas ir vyniojamas į rulonus (dvisluoksnis) arba supjaunamas į lakštus (trijų ir penkių sluoksnių).

FEFCO 02xx -Supjauto lakšto pakavimo dėžių tipas

Šio tipo dėžės dažniausiai gaminamos su viena suklijuota ar susiūta dalimi arba juostele užklijuotu  sujungimu ir turi viršutinius ir apatinius atlankus. Jos transportuojamos plokščios. Naudojimui paruošiamos – užlenkiant atlankus.

FEFCO 03xx –  Teleskopinio tipo pakavimo dėžės

Šio tipo dėžės sudarytos daugiau nei iš vieno lapo, turi kelias sudedamąsias dėžės dalis, kurios susideda viena į kitą. Galima pagaminti ir vieną pasirinktą detalę – dėžės pagrindą ar dėžės dangtį.

FEFCO 04xx  – Sulankstomo tipo pakavimo dėžės ir padėkliukai

Plačiau žinoma kaip vyniojamoji pakuotė. Paprastai susideda iš vieno gofruoto kartono lapo. Dvi ar daugiau sienelių dėžutėje ir dangtelis yra suprojektuoti taip, kaip dugno tęsinys. Pakuotės skirtos „apvynioti” pakuojamus daiktus, todėl ši pakuotė tinka baldams ir didelių matmenų gaminiams pakuoti. Kai kuriuose modeliuose naudojamos fiksavimo kilpos ar rankenėlės. Papildomi dėžės elementai gali būti pateikiami atskirai.

FEFCO 05xx  – Slystančio tipo pakavimo dėžės

Dažniau vadinamos kaip „įstumiamo”,  „rankovės”  ar „voko” tipo pakavimo dėžės. Slystančio tipo pakavimo dėžės gaminamos iš kelių lapų . Pagamintos atskiros dėžės dalys (įdėklai ar vokai) komplektuojamos į vieną pakuotę – įstumiant jas vieną į kitą priešingomis kryptimis. Šiam tipui priklauso ir slankiojančios dalys, kurios gali būti pritaikomos ir kitiems katalogo tipams.

FEFCO 06xx – Kieto tipo pakavimo dėžės

Kieto tipo pakavimo dėžės, kaip taisyklė, susideda iš dviejų šoninių detalių ir vienos pagrindinės, suformuojančios dugną ir viršutinę dėžės dalį. Prieš dėžės naudojimą reikalinga papildoma procedūra,  šoninių detalių sujungimui su pagrindine  susiuvant ar susegant kabėmis.

FEFCO 07xx  – Klijuoto tipo pakavimo dėžės

Klijuotas dėžės gaminamos iš vienos dalies, šios dėžės klijuojamos ir  pristatomos plokščios, kaip galutinis produktas. Prieš naudojimą nereikalauja papildomų operacijų.

FEFCO 09xx   – Papildomi pakavimo elementai

Papildomi vidiniai dėžių elementai (atskiros detalės) – perdengimai, pertvaros, paminkštinimai, vidaus įdėklai, skirtukai ir t.t. – gali būti komplektuojami su dėžėmis arba kaip atskiri produktai.

FEFCO katalogas